1. ročník
Házenkářský festival 2014

Premiérové tituly na Házen. festivalu pro Duklu a Jičín

Úvodní ročník mládežnického turnaje mají za sebou Lovosice, kde se o víkendu uskutečnilo klání dvacetidvou týmů ve třech chlapeckých kategoriích. Bohatý doprovodný program zakončený ohňostrojem pobavil děti i dospělé. Více k turnaji čtěte v článku.

1.ročník turnaje Házenkářský festival, 23.-24. 8. 2014 Lovosice

Dvacetdva týmů změřilo ve třech kategoriích své síly, aby v neděli odpoledne tři z nich zvedly nad hlavu trofej pro první tým turnaje. V kategoriích starších a mladších žáků turnaji dominovali hráči Dukly Praha, v minižácích byl pak nejlepší Jičín.

Kategorie minižáků

S plným počtem bodů skončil na turnaji první tým Jičína a nutno podotknout, že stejně jako vítězové dalších dvou kategorií, neměl na turnaji vážnější konkurenci. S druhými Lovosicemi A si poradil po výsledku 22:17, třetí Lovosice B porazil 16:11. Domácí celek byl jediným, který byl pozdějšímu vítězi schopen klást větší odpor, ostatní týmy porážel Jičín jednoznačně dvojciferným výsledkem.

Kategorie mladších žáků

Také mladší žáci měli mezi sebou suveréna, tentokráte v podání pražské Dukly. Ta přijela na turnaj se dvěmi svými celky, které nakonec obsadily první a čtvrtou příčku. Již zmiňovaný vítěz, tým Dukly Praha I, prošel turnajem bez zaváhání a nejmenší porážku uštědřil druhému Liberci (21:15). Mezi třetím a čtvrtým celkem konečného pořadí, týmy Lovosic A a Dukly Praha II, pak o konečném umístění při rovnosti počtu bodů rozhodovalo skóre. To měli výrazně lepší domácí hráči, kteří tak získali bronzovou pozici.

Kategorie starších žáků

Absolutním lídrem premiérového ročníku turnaje byli házenkáři Dukly Praha. Jejich tým Dukla Praha I nedal sebemenší šanci žádnému z protivníků a herní i fyzická převaha hráčů byla více jak jasná. V této kategorii se prakticky hrálo o umístění od druhého místa dále, ve kterém byl nejlepší celek Náchoda. Ten si se svým největším konkurentem, týmem Dukla Praha II, poradil 17:14 a získal tak stříbrnou pozici.

Doprovodný program turnaje

Vedle sportovní stránky, resp. vedle házenkářských zápasů, měl turnaj i své doprovodné soutěže. Ty se konaly na venkovním hřišti vedle haly Chemik a těšily se velkému zájmu hráčů i doprodovných týmů. Pro házenkáře byly připraveny dvě individuální soutěže: v rychlosti střelby, která byla měřena speciálním trenažerem, a v přesnosti střelby, kdy hráči měli za cíl trefovat vyznačené rohy branky. Každý tým měl v průběhu soboty možnost si tyto disciplíny natrénovat a do večerního finále pak nominovat dva své zástupce, kteří se utkali s ostatními hráči ze své kategorie. Týmovou disciplínu představovalo přetahování lanem, které se těšilo velké přízni a fandění kolegů z jiných věkových kategorií.

Po skončení večerních finále následovalo vyhlášení výsledků doprovodných soutěží a bezprostředně po něm rozsvítil nebe na Lovosicemi velkolepý dvanáct minut trvající ohňostroj. Po něm se již konala volná zábava, kdy si účastníci mohli i posedět u ohně a opéct buřty.

Slavnostní vyhlášení turnaje

Turnaj, který probíhal po celou dobu bez sebemenších problémů, měl i důstojné zakončení. Slavnostní vyhlášení moderoval předseda klubu HK Lovosice Ondřej Landa a ceny hráčům předávali zástupci klubu, města a partnerů. Za Lovce zde byla největší hvězda domácícho celku, reprezentant Jiří Motl. Za město Lovosice předávala ceny paní starostka Lenka Lízlová, ze zástupců partnerů klubu to byli pan Ivo Míček (BEC) a Milan Grmela (Glanzstoff). Ti odměnili všechny zúčastněné týmy stejně tak jako předali individuální ceny jednotlivým hráčům ve všech kategoriích.

Na závěr bychom jako organizátor akce chtěli poděkovat všem, kteří nám s Házenkářským festivalem pomohli. Ať již to byli partneři akce, rozhodčí, zúčastněné celky a jejich hráči a trenéři, ale především řada dobrovolníků, kteří pomohli zajistit bezproblémový průběh celého festivalu. Ubytování poskytla družstvům ZŠ A.Baráka a o vynikající stravování se postarala jídelna SOŠ Lovosice. Všem těmto patří veliký dík a my věříme, že se společně opět setkáme za rok, kdy bude v Lovosicíh probíhat druhý ročník tohoto turnaje!

Fotogalerii z turnaje najdete zde.

Výsledky turnaje:

Starší žáci:


Nejlepší brankář: Jakub Votava (Dukla Praha)

Nejlepší hráč: Roman Kubiš (Bělá p./B.)

Nejlepší střelec: Jakub Kušberský (Dukla Praha)

Nejrychlejší střela: David Jakub (Dukla Praha)

Vítěz přesnosti střelby: Lukáš Kaplan (Dukla Praha)

Týmová soutěž v přetahování: Náchod

Mladší žáci:


Nejlepší brankář: Lukáš Lukáč (Lovosice)

Nejlepší hráč: Rakouský Martin (Dukla Praha)

Nejrychlejší střela: Vítek Svoboda (Lovosice)

Vítěz přesnosti střelby: Martin Hart (Ústí n./Labem)

Týmová soutěž v přetahování: Ústí nad Labem

Minižáci:Nejlepší brankář: Šafránek František (Lovosice)

Nejužitečnější hráč: Tadeáš Pokorný (Lovosice)

Nejlepší hráč: Kryštof Sedláček (Lovosice)

Nejrychlejší střela: Matěj Pour (Jičín)

Vítěz přesnosti střelby: Kryštof Sedláček (Jičín)

Týmová soutěž v přetahování: Jičín