Házenkářský festival 8. ročník

Od pátku 3. září do neděle 5. září se v Lovosicích uskutečnil osmý ročník mezinárodního turnaje dětí a mládeže Házenkářský festival Lovosice.

 

Poosmé se v Lovosicích sešly házenkářské týmy k neformální oslavě začátku nové házenkářské sezóny. Také tento ročník byl poznamenaný pandemií covid-19, která znemožnila již dříve start slovenských celků, týden před turnajem přešlo do seznamu červených zemí také Německo. Pro turnaj to tak znamenalo na poslední chvíli odhlášení 5 dalších týmů. Díky ochotě celků z Velkého Meziříčí, Lions Hostivice a Dukly Praha se podařilo některá uvolněná místa zaplnit a celkem tak na turnaji startovalo 68 týmů, které od pátku do neděle zaplnily ulice a sportoviště Lovosic.

 

Vedle sportovní haly Chemik vyrostla během roku 2021 nafukovací hala a díky tomu tak každá kategorie měla své „vlastní“ herní místo. Minižáci našli svoje útočiště znovu na 4 kurtech na umělé trávě, mladší žáci odehráli svoje zápasy v hale U Přívozu a na zimním stadionu. Starší žáci střídali sportovní halu Chemik a novou nafukovačku na místě bývalého venkovního hřiště.


Vedle sportovní části turnaje, která probíhala od pátečních 10 hodin do nedělního odpoledne, byl pro účastníky připraven bohatý doprovodný program a další benefity. Každý hráč od organizátorů dostal limonádu od partnera Head Drinks a sušenku od společnosti Emco, pro všechny byly připraveny zmrzliny. V pátek večer bylo pro účastníky organizováno promítání filmu na umělé trávě, v sobotu se pak týmy zúčastnily extraligového utkání. V pátek i v sobotu  měli všichni možnost vyzkoušet si tzv. klokanní boty Kangoo boots v rámci večerního doprovodného programu. A tradicí se již stal také sobotní večerní ohňostroj, který těsně po skončení ligového zápasu mužů ozářil nebe nad Lovosicemi.

 

Pro nudu tak nebyl prostor a organizátoři se snažili vyplnit účastníkům všechny volné chvíle další porcí zábavy. Největším zážitkem pro všechny malé házenkáře a házenkářky muselo být jednoznačně extraligové utkání mezi Lovci Lovosice a Frýdkem-Místkem, které se v sobotu 4. září uskutečnilo v unikátním prostředí zimního stadionu. Letošní akce byla pojata jako „10 let od stříbra a sezóny bílého pekla“, zároveň jsme znovu pomáhali potřebným v rámci nadačního fondu BigMat. Pro všechny účastníky z řad dětí Házenkářského festivalu bylo extraligové utkání také motivací pro jejich další práci v trénincích, protože měli na vlastní oči možnost vidět, jak vypadá házená ve své vrcholové podobě.

 

Zatímco v pátek byly ve sportovní části turnaje na pro gramu zápasy v základních skupinách, v sobotu kolem poledne již začaly vyřazovací utkání play-off a v neděli turnaj vrcholil zápasy o umístění a finálovými duely. Finále minižáků se odehrálo na umělé trávě a po něm již následovalo slavnostní vyhlášení pro kategorii nejmladších házenkářů. O dvě hodiny později nastoupily k finálovým zápasům zbývající dvě kategorie a to na zimním stadionu. Po finálovém duelu každé kategorie proběhly také tři slavnostní ceremoniály, při kterých předával ceny zástupce partnera turnaje, místostarosta Města Lovosice pan Vladimír Šuma, ředitel klubu HK Lovosice Vojtěch Srba a hráči extraligového týmu Lovců. Bez pomoci všech partnerů turnaje by nebylo možné akci zorganizovat v tak velikém rozsahu a my jim za to ještě jednou ze srdce děkujeme. Obrovskou pomocí je také zapojení lovosických základních škol a centrální jídelny. Tyto facility poskytovaly týmům ubytování a stravovací režim.


Vedle pohárů za umístění týmů na 1., 2. a 3. místě byli oceňováni také nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích. Všichni účastníci si domů odvezli medaile a diplomy, nejlepší týmy také věcné ceny.


Kompletní výsledky a pořadí, které jsme po celý průběh turnaje přinášeli online díky výsledkovému servisu Sportnect, najdete zde. Průběžné informace z průběhu celého turnaje jsme pak zveřejňovali na FB stránce akce, kde byly a i nadále budou zveřejňovány odkazy na fotogalerie turnaje (velké díky fotografům Robert Grim a Hana Vrbková) a závěrečnou aftermovie.


Děkujeme všem účastnícím se týmům za to, že dorazily! Velmi rádi vás v Lovosicích přivítáme i za rok! Děkujeme za práci všem dobrovolníkům, bez jejichž pomoci by nebylo možné turnaj organizačně zvládnout! 

Nejlepší týmy a individuální ceny v jednotlivých kategoriích:

Kategorie starších žáků:

 

1. místo: HK FCC Město Lovosice 1

2. místo: TJ Lokomotiva Louny

3. místo: Tatran Litovel 1

Nejlepší brankář: David Laník (Sokol Ostrava)
Nejlepší hráč: Tomáš Křížek (HK Lovosice)
Nejlepší střelec: Jan Smahel (TJ Chodov) 

Kategorie mladších žáků:

 

1. místo: TJ Sokol Centrum Haná

2. místo: Talent Plzeň

3. místo: HK FCC Město Lovosice 1

 

Nejlepší brankář: Adam Heřmanovský (HK Lovosice)
Nejlepší hráč: Jan Coufal (Centrum Haná)
Nejlepší střelec: Jan Pešek (Ledeč nad Sázavou) 

Kategogie minižáků:

 

1. místo: TJ Sokol Telnice

2. místo: TJ Sokol Velké Meziříčí 1

3. místo: HBC Jičín bílá

 

Největší bojovník: Jakub Dolan (HBC Jičín)

Nejužitečnější hráč: Matěj Žák (Sokol Telnice)
Nejlepší brankář: Vojtěch Chalupa (Velké Meziříčí)