4. ročník
Házenkářský festival 2017

Čtvrtý ročník Házenkářského festivalu je již minulostí

Tři dny házenkářského svátku mládeže,okořeněné oslavami 60ti let házené v Lovosicích. Tak by se dal shrnout čtvrtý ročník mezinárodního turnaje dětí a mládeže, který hostily 4 sportoviště od pátku do neděle v Lovosicích.

4. ročník Házenkářského festivalu, Lovosice 2017

Zatím největší obsazením i nejvydařenější díky oslavám výročí našeho klubu. Za účasti 47 týmů proběhl na čtyřech hracích místech velký turnaj dětí a mládeže. Pár dní před začátkem turnaje se bohužel odhlásil jeden tým starších žáků a jeho neúčast byla možná jedinou kaňkou na vydařené akci.

Od pátku do neděle probíhaly souboje na čtyřech hracích místech: ti nejmenší proti sobě bojovali na venkovním hřišti u haly Chemik, mladší žáci střídali zimní stadion v Lovosicích s halou U Přívozu a starší žáci pak zimní stadion Lovosice a sportovní halu Chemik.

Vedle sportovních klání byl pro účastníky připraven bohatý doprovodný program. V pátek odpoledne se odehrával vedle sportovní haly Chemik, kde byly pro děti připraveny skákací atrakce, profesionální stolní fotbálky, opékání buřtů nebo zmrzliny. Pro dospělé účastníky pak bylo připraveno společné setkání v prostorách haly Chemik a také zajímavý seminář o práci s mládeží a házené na Islandu ve spolupráci s Petrem Baumrukem, trenérem házené na Islandu.

Po sobotních házenkářských soubojích se pak veškerá pozornost soustředila do okolí zimního stadionu Lovosice. Ještě před vypuknutím hlavního programu v podobě extraligového zápasu domácích Lovců proti Hranicím měly týmy možnost zúčastnit se doprovodného programu nebo si zakoupit házenkářské vybavení u partnera festivalu společnosti Handballeshop.

Hlavní večerní program v podobě slavnostního večera spojeného s oslavami 60ti let házené v Lovosicích pak přinesl pomyslnou třešničku na dortu. Všichni nadějní házenkáři měli možnost na vlastní oči vidět, jak vypadá házená ve špičkové podobě. Věříme, že házená v podání dvou mužských celků byla pro všechny inspirací a především motivací pro jejich další práci. Večerní program pak zakončil slavnostní ohňostroj.

V neděli již turnaj vrcholil zápasy o umístění a finálovými souboji. Ty proběhly ve skvělé atmosféře zaplněné haly Chemik, finálové zápasy pak byly včetně hudebního doprovodu a moderování ve stylu extraligy.

Celý turnaj a jeho průběžné výsledky bylo možno sledovat v online aplikaci společnosti Sportnect, které tímto děkujeme za její podporu a pomoc. Děkujeme také spoustě dobrovolníků, kteří nám s turnajem pomohli a bez nichž by v takovémto objemu nebyl možný. Zvláštní poděkování patří partnerským školám: ZŠ Antonína Baráka, ZŠ Všehrdova, SOŠ technická a zahradnická Lovosice.

Ceny v průběhu slavnostního ceremoniálu předávali zástupci našich hlavních partnerů: Vladimír Šuma za Město Lovosice, Ivo Miček za FCC Environment, Patrik Dojčinovič za Tesco a Milan Grmela za Glanzstoff. Velmi děkujeme všem našim partnerům za jejich dlouhodobou přízeň!

Věříme, že účastníci si odnesli z víkendu v Lovosicích spoustu hezkých zážitků a poznali nové kamarády. Již dnes se na všechny moc těšíme v rámci pátého ročníku Házenkářského festivalu, který proběhne opět za rok v Lovosicích.

Výsledky turnaje:

Starší žáci:

Po odhlášení týmu Havlíčkova Brodu měla nejstarší kategorie lichý počet týmů 19. Bohužel již nebylo možné systém turnaje změnit a tak původně plánované zápasy s tímto celkem byly kontumovány ve prospěch soupeřů. Ze dvou základních skupin vzešli dva vítězové: Dukla Praha 1 a německý celek SV Stahl Krauschwitz. První semifinále přinesl bratrovražedný souboj pražské Dukly, ve kterém lépe uspěla jednička a po vítězství 23:14 se její hráči radovali z postupu do finále. Také ze druhého semifinále vzešel český finalista, když Talent Plzeň porazil Krauschwitz 17:11. Německý celek podlehl také v malém finále a to Dukle Praha 2 v poměru 9:17. Dukla tak v pravou chvíli oplatila svému soupeři porážku ze základní skupiny (14:17). Finále již nebylo tak dramatické jako finále mladších žáků, přestože Talent Plzeň mohutně dotahoval náskok Dukly z prvního poločasu. Nakonec ale pražský celek zvítězil 14:11 a stal se vítězem v kategorii starších žáků.

Konečné pořadí kategorie starší žáci


Nejlepší brankář: Jan Dohnal (Házená Mělník)

Nejlepší hráč: Ondřej Tříska (Talent Plzeň)

Nejlepší střelec: Lukas Umann (SV Stahl Krauschwitz)

Mladší žáci:

Čtyři skupiny po pěti týmech, celkem tak 20 družstev, bojovalo o prvenství v této kategorii. Ze základních skupin vzešli 4 vítězové: Talent Plzeň 1, Dukla Praha 1, Lovosice 1, HBC Olomouc. První a druhé celky ze základních skupin proti sobě nastoupily ve čtvrtfinále, které určilo semifinalisty a stali se jím vítězové základních skupin, kteří tak potvrdili roli favoritů. V prvním semifinále podlehl celek Talentu Plzeň 1 soupeři Dukle Praha 1 8:16, ve druhém semifinále se radovali domácí Lovci Lovosice 1 po vítězství nad HBC Olomouc v poměru 13:6. Olomouc nakonec brala třetí příčku, když v malém finále porazila Talent Plzeň 16:10. Dlouho vyrovnané bylo finále, ve kterém bojovala Dukla Praha 1 proti Lovcům z Lovosic. Těm se vydařil druhý poločas a domácí tým se tak radoval z prvenství ve své kategorii.

Konečné pořadí kategorie mladších žáků:


Nejlepší brankář: Martin Hromada (Lovci Lovosice)

Nejlepší hráč: Tadeáš Pokorný (Lovci Lovosice)

Nejlepší střelec: Ondřej Šubrt (Dukla Praha)

Minižáci:

V nejmladší kategorii startovalo 14 týmů rozdělených do dvou základních skupin. V základní části si nejlépe vedli minižáci Jičína (skupina A), kteří ve své skupině ztratili jediný bod za remízu 24:24 s týmem Lokomotiva Louny. Skupinu B pak bez ztráty bodu vyhrál tým Lovosice 1. V neděli ráno byly na programu semifinálové souboje: Jičín ovládl semifinále číslo 1, když porazil tým Dukla Praha 2 28:9. Druhé semifinále bylo o poznání vyrovnanější, ale nakonec se z postupu do finále radoval tým Lovosice 1, který porazil Duklu Praha 1 25:22. O třetí příčku se tak utkala dvě družstva Dukly Praha, aby nakonec o jedinou branku zvítězila Dukla Praha 2. Finále přineslo nervydrásající bitvu, kterou musely rozhodnout až sedmimetrové hody. V těch nakonec uspěl celek Jičína a zajistil si jako první tým na turnaji celkové vítězství.

Konečné pořadí kategorie minižáků:


Nejlepší brankář: Adam Skalický (Lovci Lovosice)

Nejužitečnější hráč: Adam Heřmanovský (Lovci Lovosice)

Největší bojovník: Amálie Protivová (HSK Tygři Ústí nad Labem)