Házenkářský festival

Lovosice

Házenkářský festival 10. ročník

Házenkářský festival oslavil 10. výročí!

Největší chlapecký turnaj v České republice organizovaný jedním klubem má za sebou jubilejní desátý ročník. Na tom startovalo opět 72 celků ze 3 zemí a to v kategoriích mini (4+1), mladší žáci, starší žáci. Ve všech třech věkových kategoriích se hrálo stejným formátem. Ze čtyř šestičlenných základních skupin postupovaly vždy dva nejlepší celky do čtvrtfinále, zbylé týmy hrály o umístění.

 

Čtyři týmy v kategorii minižactva prošly základní skupinou bez ztráty bodu: Lovci Lovosice černí, HBC Jičín 1, HŠK Legends Šaľa 1 a TJ Sokol Velké Meziříčí 1. První tři týmy pak svoji dominanci potvrdily i ve čtvrtfinále. Čtvrté čtvrtfinále bylo velice vyrovnané a nakonec se díky jednobrankové výhře 28:27 nad TJ Sokol Velké Meziříčí 1 radoval z postupu tým TJ Sokol Kostelec na Hané. Ze semifinálových bojů vykrystalizovali dva finalisté: Lovci Lovosice černí a slovenská Šaľa. Finále přineslo dramatickou podívanou a po vítězství 25:24 si titul na své konto v rámci výročního ročníku vybojoval tým HŠK Legends Šaľa 1.


Z kategorie mladších žáků postoupily s plným počtem bodů do čtvrtfinále dva týmy: TJ Náchod a TJ Sokol Vršovice 1. Další dvě skupiny byly zamotanější, aby pak ale následné boje do finále poslaly dva týmy ze skupiny A: TJ Náchod a TJ Jiskra Zruč nad Sázavou. Z celkového vítězství se radovali házenkáři ze Zruče nad Sázavou, kteří v play-off předváděli suverénní výkony a ve finále porazili tým Náchoda 18:15.

 

V nejstarší kategorii starších žáků se stejně jako v kategorii minižáků našly 4 týmy, které bez zaváhání postoupily do čtvrtfinálového pavouka s plným počtem bodů: Lovci Lovosice 1, TJ Náchod, Sokol Úvaly 1 a LIONS Hostivice. Velmi těsně pak semifinále uteklo celku Úval, který podlehl v dramatické bitvě slovenskému protivníkovi ze Šaly 17:18. Finále bylo nakonec českým soubojem mezi týmy Lokomotivy České Budějovice a TJ Náchod, po vítězství 17:14 zdvihli nad hlavu pohár pro vítěze hráči Náchoda.

 

Házenkářský festival slavil v letošním roce 10. narozeniny a byly to narozeniny opravdu vydařené. Celé město na 3 dny zaplnili malí házenkáři, aby si užili nejen sportovních zápasů, ale také bohatého doprovodného programu. A to včetně tradičního Otvíráku extraligy na zimním stadionu, který byl letos věnován právě mládežnickému turnaji.

 

V závěru celého sobotního večera nechyběly video zdravice od známých osobnostní napříč českým sportem, když k narozeninám Házenkářskému festivalu přály osobnosti typu olympijského vítěze Lukáše Krpálka, vítězky Ligy mistryň Jany Knedlíkové, dvojnásobného nejlepšího házenkáře světa Niklase Landina, hokejisty Dominika Haška nebo olympijské vítězky Kateřiny Neumannové a mnoho dalších.

 

Na turnaji se představilo téměř 1000 malých i větších házenkářů, kteří v téměř třech stovkách zápasech bojovali o celkové triumfy. Díky práci všech dobrovolníků, podpoře partnerů i všech ostatních se podařilo znovu zorganizovat skvělou sportovní akci, která přinesla především dětem spoustu radosti a nezapomenutelných zážitků.

 

Premiérová charitativní tombola, na které se podíleli všichni účastníci, pak společně s dalšími aktivitami včetně charitativní aukce dresů extraligových Lovců podpořila dva lounské házenkáře: Petra a Jakuba Grasovi. Společně se podařilo jim na konci extraligového utkání předat šek na 101.560 Kč.

 

Organizátoři tímto děkují všem, kteří se na Házenkářském festivalu jakkoliv podíleli, za jejich podporu a pomoc. Společně se pak těšíme již na 11. ročník, který proběhne na začátku září 2024.


Výsledky celého turnaje: https://www.sportnect.com/cs/events/hazenkarsky-festival-lovosice-2023

 

Fotogalerie k turnaji je dostupná na oficiálním FB profilu Házenkářského festivalu. Na You Tube kanále Lovci Lovosice je ke shlédnutí souhrn z vystoupení mládežnických celků Lovců i celkové ohédnutí za 10. ročníkem turnaje. 

Házenkářský festival oslavil 10. výročí!

Kategorie starších žáků:


1. místo: TJ Náchod

2. místo: Lokomotiva České Budějovice

3. místo: LIONS Hostivice


Nejlepší brankář: Tadeáš Jirásko (TJ Náchod)

Nejlepší hráč: Marek Pávek (Loko České Budějovice)

Nejlepší střelec: Patrik Pogran (HŠK Legends Šaľa)

Kategorie mladších žáků:


1. místo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

2. místo: TJ Náchod

3. místo: TJ Sokol Velké Meziříčí 


Nejlepší brankář: Viktor Linhart (TJ Sokol Telnice)

Nejlepší hráč: Filip Pustka (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou)

Nejlepší střelec: Adam Švidrnoh (TJ Sokol Ostrava)  

Kategorie minižáků žáků:


1. místo: HŠK Legends Šaľa 1 (SVK)

2. místo: Lovci Lovosice černí

3. místo: HBC Jičín 1 


Nejlepší brankář: Jiří Dbalý (Lovci Lovosice černí)

Nejužitečnější hráč: Jakub Dolan (HBC Jičín 1)

Největší bojovník: Jáchym Novotný (Lovci Lovosice)