Házenkářský festival 7. ročník

Od pátku 4. září do neděle 6. září se v Lovosicích uskutečnil sedmý ročník mezinárodního turnaje dětí a mládeže Házenkářský festival Lovosice.

 

Posedmé se v Lovosicích sešly házenkářské týmy k neformální oslavě začátku nové házenkářské sezóny. Sedmý ročník byl poznamenaný pandemií covid-19, která znemožnila start slovenských celků. Přesto ale od pátku do neděle zaplnily ulice a sportoviště Lovosic mládežnická družstva z České republiky a Německa.

 

Vzhledem k tomu, že na místě venkovního hřiště byla stavba budoucí nafukovačky, odehrála se část turnaje provizorně také na venkovním hřišti u 1. ZŠ. Minižáci našli svoje útočiště znovu na 4 kurtech na umělé trávě, mladší a starší žáci střídali sportovní haly Chemik, U Přívozu a zimní stadion s již zmíněným venkovním hřištěm u základní školy.

 

Vedle sportovní části turnaje, která probíhala od pátečních 10 hodin do nedělního odpoledne, byl pro účastníky připraven opravdu bohatý doprovodný program:

 

 

Pro nudu tak nebyl prostor a organizátoři se snažili vyplnit účastníkům všechny volné chvíle další porcí zábavy. Největším zážitkem pro všechny malé házenkáře a házenkářky muselo být jednoznačně extraligové utkání mezi Lovci Lovosice a Hranicei, které se v sobotu 5. září uskutečnilo v unikátním prostředí zimního stadionu. Letošní akce byla zároveň pojata jako „Lovci mají srdce“ a pomáhali jsme v ní potřebným v rámci nadačního fondu BigMat. Pro všechny účastníky z řad dětí Házenkářského festivalu bylo extraligové utkání také motivací pro jejich další práci v trénincích, protože měli na vlastní oči možnost vidět, jak vypadá házená ve své vrcholové podobě.

 

Zatímco v pátek byly ve sportovní části turnaje na pro gramu zápasy v základních skupinách, v sobotu kolem poledne již začaly vyřazovací utkání play-off a v neděli turnaj vrcholil zápasy o umístění a finálovými duely. Finále minižáků se odehrálo na umělé trávě a po něm již následovalo slavnostní vyhlášení pro kategorii nejmladších házenkářů. O dvě hodiny později nastoupili k finálovým zápasům zbývající dvě kategorie a to na zimním stadionu. Po finálovém duelu všech kategorií proběhly také dva slavnostní ceremoniály, při kterých předávali ceny zástupci partnerů turnaje: Vladimír Šuma – místostarosta Města Lovosice, Ivo Míček – jednatel společnosti FCC a hráči extraligového týmu Lovců. Bez pomoci všech partnerů turnaje by nebylo možné akci zorganizovat v tak velikém rozsahu a my jim za to ještě jednou ze srdce děkujeme. Obrovskou pomocí je také zapojení lovosických základních škol a centrální jídelny. Tyto facility poskytovaly týmům ubytování a stravovací režim.

 

Vedle pohárů za umístění týmů na 1., 2. a 3. místě byli oceňováni také nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích. Všichni účastníci si domů odvezli medaile a diplomy, nejlepší týmy také věcné ceny.

 

Kompletní výsledky a pořadí, které jsme po celý průběh turnaje přinášeli online díky společnosti Sportnect (také jim patří velké poděkování za jejich servis!), najdete zde. Průběžné informace z průběhu celého turnaje jsme pak zveřejňovali na FB stránce akce, kde byly a i nadále budou zveřejňovány fotogalerii z turnaje (velké díky fotografům Robert Grim a Hana Vrbková) a závěrečnou aftermovie.

 

Děkujeme všem účastnícím se týmům za to, že dorazily! Velmi rádi vás v Lovosicích přivítáme i za rok! Děkujeme za práci všem dobrovolníkům, bez jejichž pomoci by nebylo možné turnaj organizačně zvládnout!


Výsledky turnaje:

Starší žáci:

1. místo: HK FCC Město Lovosice 1

2. místo: Lions Hostivice

3. místo: Talent Plzeň 1


Nejlepší brankář: Jáchym Toužimský (Lovosice)

Nejlepší hráč: Václav Najer (Litovel)

Nejlepší střelec: Patrik Vasko (Hostivice) 

Mladší žáci:

1. místo: TJ Lokomotiva Louny
2. místo: HC Dukla Praha 2
3. místo: Lions Hostivice

 

Nejlepší brankář: Daniel Villener (Dukla Praha)

Nejlepší hráč: Jakub Ivaškovič (Lions Hostivice)

Nejlepší střelec: Jan Žižka (Lokomotiva Louny) 

Minižáci

1. místo: HC Dukla Praha 1

2. místo: HBC Continental Jičín 1

3. místo: HK FCC Město Lovosice 1

 

Největší bojovník: Martin Pospíšil (Jičín)

Nejužitečnější hráč: Matouš Khek (Dukla Praha)

Nejlepší brankář: Jonáš Pelc (Lokomotiva Louny)