6. ročník
Házenkářský festival 2019

Házenkářský festival zná nové šampiony!

Od pátku 6. září do neděle 8. září se v Lovosicích uskutečnil šestý ročník mezinárodního turnaje dětí a mládeže Házenkářský festival Lovosice.

6. ročník Házenkářského festivalu, Lovosice 2019

Pošesté se v Lovosicích sešly házenkářské týmy k neformální oslavě začátku nové házenkářské sezóny. Letošní ročník přinesl znovu rekordní účast, když loňských 61 celků narostlo už na 72 týmů ze 3 zemí, které od pátku do neděle zaplnily ulice a sportoviště Lovosic. O turnaj byl již v předstihu velký zájem a více jak čtvrt roku před jeho začátkem byla všechna účastnická místa plně obsazena.

Díky velkému zájmu došlo také k rozšíření hracích míst. Všechny týmy tak musely některé ze svých zápasů odehrát i na venkovním hřišti u haly Chemik. Čtveřici míst z roku 2018 rozšířila plocha na umělé trávě, kde našly svoje zázemí týmy kategorie minižáků. Pro ty byly připraveny hned čtyři kurty a každá základní skupina tak měla svoje vlastní hřiště.

Vedle sportovní části turnaje, která probíhala od pátečních 10 hodin do nedělního odpoledne, byl pro účastníky připraven opravdu bohatý doprovodný program:

Pro nudu tak nebyl prostor a organizátoři se snažili vyplnit účastníkům všechny volné chvíle další porcí zábavy. Největším zážitkem pro všechny malé házenkáře a házenkářky muselo být jednoznačně extraligové utkání mezi Lovci Lovosice a Kopřivnicí, které se v sobotu 7. září uskutečnilo v unikátním prostředí zimního stadionu. Letošní akce byla zároveň pojata jako „Oslava házené v Ústeckém kraji“ a zároveň jsme v rámci celého víkendu pomáhali třináctiletému Adámkovi Jírovi z nedalekých Kololeč u Třebenic. Pro všechny účastníky z řad dětí Házenkářského festivalu bylo extraligové utkání také motivací pro jejich další práci v trénincích, protože měli na vlastní oči možnost vidět, jak vypadá házená ve své vrcholové podobě.

Zatímco v pátek byly ve sportovní části turnaje na pro gramu zápasy v základních skupinách, v sobotu kolem poledne již začaly vyřazovací utkání play-off a v neděli turnaj vrcholil zápasy o umístění a finálovými duely. Finále minižáků se odehrálo na umělé trávě a po něm již následovalo slavnostní vyhlášení pro kategorii nejmladších házenkářů. O dvě hodiny později nastoupili k finálovým zápasům zbývající dvě kategorie a to ve sportovní hale Chemik. Po finálovém duelu všech kategorií proběhly také dva slavnostní ceremoniály, při kterých předávali ceny zástupci partnerů turnaje: Vladimír Šuma – místostarosta Města Lovosice, Patrik Dojčinovič – generální ředitel společnosti Tesco, Ivo Míček – jednatel společnosti FCC. Bez pomoci všech partnerů turnaje by nebylo možné akci zorganizovat v tak velikém rozsahu a my jim za to ještě jednou ze srdce děkujeme. Obrovskou pomocí je také zapojení lovosických základních škol a centrální jídelny. Tyto facility poskytovaly týmům ubytování a stravovací režim.

Vedle originálních skleněných pohárů za umístění týmů na 1., 2. a 3. místě byli oceňováni také nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích. Všichni účastníci si domů odvezli medaile a diplomy, nejlepší čtyři týmy také věcné ceny.

Kompletní výsledky a pořadí, které jsme po celý průběh turnaje přinášeli online díky společnosti Sportnect (také jim patří velké poděkování za jejich servis!), najdete zde. Průběžné informace z průběhu celého turnaje jsme pak zveřejňovali na FB stránce akce, kde byly a i nadále budou zveřejňovány fotogalerii z turnaje (díky fotografům Miroslav Vintrich a Robert Grim) a závěrečnou aftermovie.

Děkujeme všem účastnícím se týmům za to, že dorazily! Velmi rádi vás v Lovosicích přivítáme i za rok! Děkujeme za práci všem dobrovolníkům, bez jejichž pomoci by nebylo možné turnaj organizačně zvládnout!

Výsledky turnaje:

Starší žáci:

1. HK FCC Město Lovosice I

2. Talent JS Škoda Plzeň II

3. Dukla Praha I

......

14. HK FCC Město Lovosice II


Nejlepší brankář: Tomáš Čimera (Šťáhlavy)

Nejlepší hráč: Tadeáš Pokorný (Lovosice)

Nejlepší střelec: Jakub Štochl (Plzeň)

Mladší žáci:

1. HK FCC Město Lovosice I

2. Talent JS Škoda Plzeň II

3. Dukla Praha I

......

24. HK FCC Město Lovosice II


Nejlepší brankář: Adam Skalický (Lovosice)

Nejlepší hráč: Jan Smahel (Chodov)

Nejlepší střelec: Jan Baumruk (Plzeň)

Minižáci:

1. Kostelec na Hané

2. Dukla Praha 2

3. Ledeč nad Sázavou

......

6. HK FCC Město Lovosice I

13. HK FCC Město Lovosice II


Nejlepší brankář: Vojtěch Gregor (Jičín)

Největší bojovník: Martin Schönfeld (Kostelec na Hané)

Nejužitečnější hráč: Jakub Vejvar (Jičín)