3. ročník
Házenkářský festival 2016

Třetí ročník Házenkářského festivalu je minulostí!

Již třetí ročník mládežnického turnaje mají za sebou Lovosice, kde se o víkendu uskutečnilo klání třiceti týmů ve třech chlapeckých kategoriích. Bohatý doprovodný program zakončený ohňostrojem pobavil děti i dospělé. Více k turnaji čtěte v článku. 

3.ročník turnaje Házenkářský festival, 2.-4. 9. 2016 Lovosice

Třicet týmů změřilo ve třech kategoriích své síly, aby v neděli odpoledne tři z nich zvedly nad hlavu trofej pro vítězný tým turnaje. V kategoriích starších žáků bylo k vidění dramatické finále s vítězstvím Házené Mělník 02, u mladších žáků zvítězili hráči Dukly Praha, v minižácích pak byly nejlepším týmem Loko Louny I.

Kategorie minižáků

S plným počtem bodů skončil na turnaji první tým Loko Louny a nutno podotknout, že s výjimkou jednoho utkání s Talentem Plzeň (14:12 pro Louny), neměl na turnaji vážnější konkurenci. Kategorie minižáků byla hrána dvoukolovým systémem každý s každým. Druhé místo obsadil tým Talentu Plzeň, který na turnaji dvakrát podlehl vítězným Lounům a jednou domácímu celku Lovosice A.

Kategorie mladších žáků

Týmy mladších žáků byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin. Z nich postupovaly do semifinále první dvě družstva. Ze skupiny I se do semifinále probojovaly celky Liberec Handball (bez porážky) a Lovosice 2004 (podlehly Liberci 12:16). Ze skupiny II postoupila s plným počtem Dukla Praha I, kterou doplnil tým Házená Mělník 04. O jejím postupu rozhodoval při rovnosti bodů lepší vzájemný zápas s Loko Louny (15:12). V semifinále jasně porazila Dukla Praha I celek Lovosice 2004 (19:6), vítěz první skupiny Liberec Handball pak v semifinále o jednu branku prohrál s Házená Mělník 04 (18:19) a nakonec tak hrál o 3.místo. V něm již nezaváhal a jednoznačně porazil Lovosice 2004 o 9branek 16:7. Finále mezi Duklou Praha I a Mělníkem 04 mělo vyrovnanou první půli (5:5). Ve druhé se pak již prosadili pražští žáci a mohli se tak radovat z celkového triumfu po výsledku 13:10.

Kategorie starších žáků

Také starší žáci byli rozděleni do dvou základních skupin po šesti týmech. V první skupině Házená Mělník 02 porazila druhou Olomouc těsně 14:13, oba týmy si vybojovaly postup do semifinálového utkání. Skupinou II prošel suverénně celek Talentu Plzeň bez ztráty bodu, který do semifinále doprovodil tým HC Dukla Praha I (vzájemný zápas 18:10 pro Plzeň). Obě semifinálové bitvy nabídly vyrovnaná úvodní dějství, aby se pak z postupu do finále radovaly týmy Talentu Plzeň a Házené Mělník 02. Třetí příčku pro sebe vybojovala Olomouc po výhře nad Duklou Praha I 15:9. Finále nabídlo nevídané drama, které nakonec rozhodl až zlatý gól v prodloužení. Ten se podařilo vstřelit Házené Mělník 02 a její hráči tak nakonec ve třetím ročníku zvítězili.

Doprovodný program turnaje

Vedle sportovní stránky, resp. vedle házenkářských zápasů, měl turnaj i své doprovodné aktivity. Ty se konaly na venkovním hřišti vedle haly Chemik a těšily se velkému zájmu hráčů i doprovodných týmů. Pro házenkáře byla připravena individuální soutěž v rychlosti střelby, kterou měřil speciální radar. Páteční večer malým házenkářům zpestřilo opékání buřtů nebo možnost hraní na Xboxech a simulátoru formule 1. Sobotní večer patřil extraligové házené, ve které házenkáři mohli vidět, kam až to třeba mohou ve své házenkářské kariéře dosáhnout. Utkání mužů mezi Lovosicemi a Karvinou, které vyhráli domácí Lovci rozdílem 11branek, nabídlo opravdu skvělou atmosféru i špičkovou házenou na obou stranách. Po skončení tohoto zápasu pak rozsvítil nebe na Lovosicemi velkolepý ohňostroj.

Slavnostní vyhlášení turnaje

Turnaj, který probíhal po celou dobu bez sebemenších problémů, měl i důstojné zakončení. Ceny hráčům předávali zástupci klubu (ředitel HK Lovosice Vojtěch Srba), Města Lovosice (místostarosta a bývalý český reprezentant Vladimír Šuma) a partnerů turnaje (Ing.Milan Grmela – firma Glanzstoff, Mgr.Patrik Dojčinovič – firma Tesco, Ing.Ivo Míček – společnost FCC BEC odpady). Ti odměnili všechny zúčastněné týmy, stejně tak jako předali individuální ceny jednotlivým hráčům ve všech kategoriích.

Na závěr bychom jako organizátor akce chtěli poděkovat nejen všem účastníkům za skvělé zážitky z házenkářských utkání, ale především všem, kteří nám s Házenkářským festivalem pomohli. Ať již to byli partneři akce, rozhodčí, trenéři týmů, ale především řada dobrovolníků, kteří pomohli zajistit bezproblémový průběh celého festivalu. Ubytování poskytla družstvům ZŠ A.Baráka a o kvalitní stravování i ubytování se postarala jídelna SOŠ Lovosice. Všem těmto patří veliký dík a my věříme, že se společně opět setkáme za rok, kdy bude v Lovosicích probíhat další ročník tohoto turnaje!

Veškeré výsledky turnaje můžete najít na webu společnosti Sportnect. Také tomuto partnerovi děkujeme za skvělou spolupráci a věřím, že online výsledky dostupné odkudkoliv z ČR, byly dalším z pozitivních stránek turnaje v Lovosicích.

Děkujeme!

Výsledky turnaje:

Starší žáci:


Nejlepší brankář: Ladislav Rychal (Talent Plzeň)

Nejlepší hráč: Jan Hrstka (Házená Mělník 02)

Nejlepší střelec: Leonard Kaplan (Talent Plzeň)

Nejrychlejší střela: Lukas Umann (SG Spergau) 105km/hod

Mladší žáci:


Nejlepší brankář: Adam Bubák (Dukla Praha)

Nejlepší hráč: Daniel Erebai (Dukla Praha)

Nejlepší střelec: Ladislav Pavlíček (Loko Louny)

Nejrychlejší střela: Tadeáš Pokorný (Lovosice) 79km/hod

Minižáci:


Nejlepší brankář: Jáchym Toužimský (Lovosice)

Nejlepší hráč: Jan Čermák (Loko Louny)

Nejrychlejší střela: Petr Stejný (Loko Louny) 78km/hod (házeno gumovým míčem)