5. ročník
Házenkářský festival 2018

Superpohár si do Prahy odváží Dukla Praha!

Od pátku 7. září do neděle 9. září se v Lovosicích uskutečnil pátý ročník mezinárodního turnaje dětí a mládeže Házenkářský festival Lovosice.

5. ročník Házenkářského festivalu, Lovosice 2018

Popáté se v Lovosicích sešly házenkářské týmy k neformální oslavě začátku nové házenkářské sezóny. Letošní ročník přinesl rekordní účast 61 týmů ze 3 zemí, které od pátku do neděle zaplnily ulice a sportoviště Lovosic.

Vedle sportovní části turnaje, která probíhala od pátečních 11 hodin do nedělního odpoledne, byl pro účastníky připraven opravdu bohatý doprovodný program:

Pro nudu tak nebyl prostor a organizátoři se snažili vyplnit účastníkům všechny volné chvíle další porcí zábavy. Největším zážitkem pro všechny malé házenkáře a házenkářky muselo být jednoznačně extraligové utkání mezi Lovci Lovosice a Duklou Praha, které se v sobotu 8. září uskutečnilo v unikátním prostředí zimního stadionu. Lovci se v něm zároveň rozloučili s jedním z odchovanců lovosické házené a hráčem národního týmu Janem Landou. Pro všechny účastníky z řad dětí Házenkářského festivalu bylo utkání také motivací pro jejich další práci v trénincích, protože měli na vlastní oči možnost vidět, jak vypadá házená ve své vrcholové podobě.

Zatímco v pátek byly ve sportovní části turnaje na programu zápasy v základních skupinách, v sobotu kolem poledne již začaly vyřazovací utkání play-off a v neděli turnaj vrcholil zápasy o umístění a finálovými duely. Finále minižáků se odehrálo na venkovním hřišti u haly Chemik a po něm již následovalo slavnostní vyhlášení pro kategorii nejmladších házenkářů. O dvě hodiny později nastoupili k finálovým zápasům zbývající dvě kategorie a to ve sportovní hale Chemik. Po finále starších žáků proběhl slavnostní ceremoniál, při kterém předávali ceny zástupci partnerů turnaje: Vladimír Šuma – místostarosta Města Lovosice, Patrik Dojčinovič – generální ředitel společnosti Tesco, Ivo Míček – jednatel společnosti FCC.

Vedle pohárů za umístění týmů na 1., 2. a 3. místě byli oceňováni také nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích. Jako poslední byl na turnaji vyhlášen držitel Superpoháru pro nejúspěšnější klub turnaje. Díky postupu svých týmů do Final4 každé kategorie na něj nakonec dosáhla pražská Dukla.

Kompletní výsledky a pořadí, které jsme po celý průběh turnaje přinášeli online díky společnosti Sportnect, najdete zde. Průběžné informace z průběhu celého turnaje jsme pak zveřejňovali na FB stránceakce, kde také zveřejníme fotogalerii z turnaje a závěrečnou aftermovie.

Děkujeme všem partnerům za podporu a účastnícím se týmům za to, že dorazily! Velmi rádi vás v Lovosicích přivítáme i za rok!

Výsledky turnaje:

Starší žáci:

1. Talent Plzeň

2. Dukla Praha 1

3. HK Lovosice 1

........

16. HK Lovosice 2


Nejlepší brankář: Jakub Lavička.

Nejlepší hráč: Matěj Kovář.

Nejlepší střelec: Dan Erebai.

Mladší žáci:

1. HK Lovosice 1

2. TJ Lokomotiva Louny

3. Dukla Praha 1

......

15. HK Lovosice 2


Nejlepší brankář: Samuel Šírek (Lovosice)

Nejlepší hráč: Jaromír Voves

Nejlepší střelec: Filip Rychtařík

Minižáci:

1. Dukla Praha 2

2. HBC Jičín

3. TJ Sokol Kostelec na Hané

........

11. HK Lovosice 1

14. HK Lovosice 2

20. HK Lovosice 3


Nejlepší brankář: Martin Suchý

Největší bojovník: Adam Krejčí

Nejužitečnější hráč: Kristian Pelc

Superpohár 2018 :

1. Dukla Praha 110 bodů

2. HK Lovosice 70 bodů

3. Talent Plzeň 65 bodů

4. Lokomotiva Louny 45 bodů

5. HBC Jičín 35 bodů

6. Kostelec na Hané 20 bodů

7. TJ Sokol Velké Meziříčí 20 bodů

8. Liberec Handball 10 bodů

9. HC Kolín 5 bodů

10. HK Baník Most 5 bodů