2. ročník
Házenkářský festival 2015

Házenkářský Superpohár pro Lovce z Lovosic!

V Lovosicích probíhal o víkendu druhý ročník mládežnického turnaje Házenkářský festival. Na něm se představilo 24týmů ve třech kategoriích: minižáci, mladší žáci, starší žáci. Poprvé byl také vyhlašován tzv.Superpohár pro nejlepší tým napříč kategoriemi.

2.ročník Házenkářského festivalu, Lovosice

Celkem 84 utkání se odehrálo ve dvou dnech ve dvou halách v Lovosicích. V každé kategorii se představilo osm týmů, které mezi sebou sehrály turnaj systémem každý s každým. Tuhé boje probíhaly ve všech kategoriích již od těch nejmenších.

Poprvé v historii se vyhlašoval také Superpohár pro nejúspěšnější tým turnaje. Za každé umístění byly udělovány body, další body pak týmy mohly získat za umístění v rámci týmové soutěže v přetahování a také za individuální soutěže v rychlosti střelby a přesnosti střelby. V konečném součtu se pak držitelem Superpoháru stalo domácí družstvo Lovosic se ziskem 290b, na druhé příčce se umístila Dukla Praha se ziskem 230b.

Hlavními partnery turnaje byly Město Lovosice, společnosti Glanzstoff, Tesco a BEC, jejichž zástupci předávali ceny v rámci slavnostního vyhlášení turnaje. Velké poděkování patří všem rozhodčím a dobrovolníkům, kteří se na turnaji podíleli. Všichni společně se již dnes těšíme na 3.ročník Házenkářského festivalu, který proběhne na konci prázdnin 2016!


Výsledky turnaje:

Starší žáci:

Zatímco v kategorii mladších žáků se Dukle Praha podařilo obhájit loňské prvenství, v letošním ročníku vyhráli hráči Lovosic. Ale vítězství to bylo těsné, když se zrodilo díky jednobrankové výhře proti Dukle Praha II. a remíze s Duklou Praha I. V konečném součtu zvítězily Lovosice A se ziskem 13bodů, druhá Dukla měla na svém kontě 12b a Úvaly I 11b. Nejlepším střelcem se stal domácí Martin Prášil se 45 vstřelenými brankami, nejlepším hráčem Jan Durček z Lovosic a nejlepším brankářem byl vyhlášen Ondřej Janda z Dukly Praha.

Konečné pořadí:

1.Lovosic A 13b

2.Dukla Praha I 12b

3.Úvaly I 11b

4.Dukla Praha II. 8B

5.Úvaly II.

6.SG Spergau 4b

7.Lovosice B 3b

8.Děčín 1b


Nejlepší střelec: Martin Prášil (Lovosice) 45br.

Nejlepší hráč: Jan Durček (Lovosice)

Nejlepší brankář: Ondřej Janda (Dukla Praha I)


Mladší žáci:

V kategorii mladších žáků obhájili loňské prvenství mladší žáci Dukly Praha I. Ti stejně jako minižáci Lovosic A neztratili v průběhu turnaje ani bod a po právu se radovali z prvního místa. Na druhé příčce se s jednou porážkou umístil tým Lovosice A a třetí příčka patří družstvu Úvaly I. V kategorii mladších žáků se vyhlašovaly tři individuální ceny: vedle nejlepšího hráče, kterým byl vyhlášen Jan Trunda z Dukly Praha I, nejlepšího brankáře Lukáše Lukáče z domácích Lovosic, byl vyhlášen i nejlepší střelec. Tím se stal Jan Trunda z Dukly Praha I a získal tak svoji druhou individuální cenu.

Konečné pořadí:

1.Dukla Praha I. 14b

2.Lovosice A 12b

3.Úvaly I 10b

4.Louny 8b

5.Dukla Praha II 6b

6.Ústí nad Labem 4b

7.Lovosice B 2b

8.Úvaly II


Nejlepší střelec: Jan Trunda (Dukla Praha I) 52br

Nejlepší hráč: Jan Trunda (Dukla Praha I)

Nejlepší brankář: Lukáš Lukáč (Lovosice A)

Minižáci:

Letošnímu ročníku dominovali domácí házenkáři Lovosic A, kteří bez ztráty bodu zvítězili v kategorii minižáků. Druhým týmem turnaje byl celek Úval, který na turnaji utržil jedinou porážku od týmu Lovosic. Na třetím místě se umístilo družstvo Lovosice B. V kategorii minižáků byli vyhlašováni nejlepší hráč, kterým se stal Lukáš Dojčinovič z Lovosic a nejlepší brankář. Tím byl vyhlášen Martin Hromada, rovněž z týmu Lovců.

Konečné pořadí:

1.Lovosice A 14b

2.Úvaly 12b

3.Lovosice B 8b

4.Dukla Praha 8b

5.Lovosice C 6b

6.Louny 3b

7.Lovosice D 2b

8.Slávia VŠ Plzeň 1b


Nejlepší hráč: Lukáš Dojčinovič (Lovosice)

Nejlepší brankář: Martin Hromada (Lovosice)

Superpohár Házenkářského festivalu 2015:

1.místo: Lovosice 290b

2.místo: Dukla Praha 230b

Individuální soutěže – rychlost střelby:

minižáci: Mikuláš Kabátník (Dukla Praha)

mladší žáci: Tomáš Varga (Louny)

starší žáci: Martin Březina (Úvaly)


Individuální soutěže – přesnost střelby:

minižáci: Tadeáš Pokorný (Lovosice)

mladší žáci: Vojtěch Kalivoda (Lovosice)

starší žáci: Simon Michel (SG Spergau)


Přetahování lanem:

minižáci: Lovosice A

mladší žáci: Dukla Praha I

starší žáci: Lovosice A


Druhý ročník turnaje probíhal v Lovosicích za ideálního slunečného počasí. A na všechny účastníky kromě házenkářských zápasů čekalo spousta zábavy kolem: doprovodné soutěže, skákací hrad, opékání buřtů, zmrzliny a na závěr sobotního programu krásný ohňostroj, který potěšil nejen účastníky ale i obyvatele Lovosic.